EasyKlima to rozwiązania przyjazne użytkownikowi oraz środowisku. Nasze preparaty wydłużają życie układu klimatyzacji w każdym aucie, ograniczając w znaczący sposób koszty skomplikowanych napraw.

Ciągle udoskonalona przez nas receptura spotkała uznanie ponad 6 mln zadowolonych użytkowników na całym świecie, zaś nasze przedstawicielstwo w Polsce działa nieprzerwanie od ponad 10 lat, skąd prowadzimy sprzedaż w całej Europie. W centrum zainteresowania prac laboratoryjnych jest stale udoskonalana receptura uszczelniaczy, tzw. LeakStop’ów. W ramach tej oferty dostarczamy do naszych klientów najlżejsze preparaty dostępne obecnie na rynku, dzięki czemu dystrybucja czynnika odbywa się w najbardziej efektywny sposób, ograniczający straty energii, a w konsekwencji zmniejszający zużycie sprężarek, obniżający zużycie paliwa i powodujący wzrost efektywności chłodzenia o +35%.

Skuteczność naszych produktów została potwierdzona przez naszych klientów. Na przestrzeni kilkunastu lat działalności nie mieliśmy żadnych reklamacji na działanie naszych uszczelniaczy, ani zwrotu towaru.

Akademia EasyKlima

Brak nawiewu z układu A/C nie musi oznaczać uszkodzonego układu.

Praca sprężarki A/C jest zabezpieczona czujnikiem. Najczęstszym powodem wyłączenia sprężarki jest ubytek czynnika w instalacji. Po uzupełnieniu czynnika do wymaganego poziomu – sprężarka podejmuje pracę.

EasyKlima rekomenduje:

regularnie (raz w roku) sprawdzaj ciśnienie w instalacji A/C oraz uzupełniaj czynnik do wymaganego poziomu (preferowane ciśnienie w układzie oznaczone jest kolorem zielonym na manometrze EasyKlima, który można nabyć w zestawie w naszym sklepie)

Stosowanie preparatów EasyKlima jest wyjątkowo łatwe i nie wymaga specjalistycznych narzędzi, ani warsztatu.

Coraz większą grupę naszych zadowolonych klientów stanowią kobiety, które doceniły łatwość aplikacji naszych preparatów. Wystarczy znaleźć zawór niskiego ciśnienia, podpiąć do przewodu pojemnik z gazem lub uszczelniaczem (w zależności od potrzeby) oraz dopełnić do wymaganego ciśnienia oznaczonego zielonym kolorem na manometrze EasyKlima, który można nabyć w zestawie w naszym sklepie). Cała czynność nie powinna zająć więcej, niż kilka minut.

Nieużywanie systemu A/C w okresie zimowym nie wpływa pozytywnie na układ.

Najczęstszą przyczyną pojawiania się nieszczelności w układzie A/C jest wiek pojazdu, który sprzyja procesowi postępującej korozji i perforacji elementów układu. W okresie zimowym nieużywany system A/C rozszczelnia się i „starzeje się” szybciej.

EasyKlima rekomenduje: 

Regularne stosowanie systemu A/C w okresie zimowym osusza wnętrze pojazdu oraz przyczynia się do redukcji rozwoju grzybów i pleśni w pojeździe, jak i całym układzie. Używanie systemu A/C w okresie zimowym ma dodatkowo inne zalety, a mianowicie czynnik dystrybuowany regularnie w systemie (również w okresie zimowym) ogranicza ryzyko perforacji i nieszczelności w układzie.

Kolejność aplikowania czynników do układu ma znaczenie.

Obniżony poziom czynnika w układzie zmniejsza efektywność chłodzenia lub powoduje wyłączenie się sprężarki. Najczęstszą przyczyną ubytku czynnika są nieszczelności pojawiające się z wiekiem użytkowania pojazdu. Uzupełnianie samego czynnika rozwiązuje problem doraźnie ale w sytuacji wystąpienia nieszczelności nie jest to rozwiązanie trwałe, gdyż gaz ulotni się z instalacji.

EasyKlima rekomenduje: 

regularnie (raz w roku) sprawdzaj ciśnienie w instalacji A/C (preferowane ciśnienie oznaczone jest kolorem zielonym na manometrze EasyKlima, który można nabyć w zestawie w naszym sklepie). W przypadku ustalenia obniżonego ciśnienia (kolor biały oznaczony, jako LOW na manometrze EasyKlima) zastosuj w pierwszej kolejności uszczelniacz EasyKlima – LeakStop w celu zatrzymania wszelkich nieszczelności. Aplikacja uszczelniacza, który w swoim składzie zawiera również gaz – powinien rozwiązać problem. Jeżeli ubytek był na tyle duży, że ilość czynnika gazowego nie rozwiąże problemu – dopiero wówczas zalecamy zastosowanie pojemnika z gazem. Taka kolejność stosowania naszych preparatów w trwały sposób rozwiąże problem ubytków w instalacji na wiele lat.